Címlap / Gyakran ismételt kérdések
Gyakran ismételt kérdések
Nem, a zuhanytálca nem tartozik a zuhanykabin feltüntetett árába, külön termékként lehet megvásárolni.
Igen beletartozik, amit minden zuhanytálcához ajándékba adunk.
Igen lehet, de zuhanytálca típustól függ. Ilyen esetben csak a csomagban található szifon és az új szifon árkülönbözetét kell megfizetni.
További szifonválasztékunkat ITT találja.
Abban az esetben, ha kicsi az eltérés a függőlegestől, akkor típustól függően állítható a zuhanykabin profilja, ha túl nagy az eltérés a függőlegestől, akkor egyedi megoldásban kell gondolkozni. Ebben az esetben érdemes szakértői felmérést kérni. Egyedi zuhanykabinokról ITT olvashat bővebben.
Igen! Nemcsak zuhanykabinjainkat tudjuk méretre szabni, hanem a Teos zuhanytálca család valamennyi tagját. Tekintse meg ITT a kínálatot!
Termékeink többsége más üvegtípussal is rendelhető. Amennyiben elérhető az átlátszó üvegtípuson kívül más üveggel is, azt az adott terméknél jelöltük.
Nem, mert a tálca így veszít a méretéből, ami azt eredményezi, hogy a ráépítendő kabin méretéből adódóan le fog lógni a tálcáról, ezért a zuhanytálcákra ráburkolni szigorúan tilos és költséges!
Minden Radaway zuhanykabinra 2-3 év garanciát biztosítunk értékhatártól függően (250.000 Ft alatt: 2 év, 250.000 Ft felett: 3 év). Garanciáról bővebben.
Igen, országos márkaszervizünk vállalja a szakszerű garanciális beszerelést. Cégünk sokéves tapasztalata alapján biztosan állítjuk, hogy a zuhanykabinok használhatóságát és hosszú távú megbízható működését nagymértékben befolyásolja a szakszerű beépítés. Bízza a beszerelését szakszervizünkre.
Megrendelését leadhatja bármely értékesítési pontunkon országosan. Keresse meg az Önhöz legközelebbi partnerünket.
Nem, mert a kabinhoz járó szerelőcsomag mindent tartalmaz (tipli, csavar, imbuszkulcs), kivéve a szaniterszilikon tömítőanyagot.
A Radaway zuhanykabinokat zuhanytálcára és burkolatra is lehet szerelni. A burkolatra történő szerelésről és tanácsokról bővebb tájékoztatót ITT találja.
Csak a katalógusban jelölt kabinokhoz lehet toldóprofilt rendelni, amihez a katalógus nem jelöli, ott sajnos nem lehet. A toldóprofilokat ITT tekintheti meg.
A Radaway Walk-in termékeinél a csomagolásban található kitámasztó rúd 1,5 méteres, ezt kell a helyszínen pontos méretre vágni a beépítésnél. Abban az esetben, ha szemben a falra nem lehet rögzíteni a kitámasztó rudat (ablak, vagy más akadály miatt) akkor javasolt a mennyezeti kitámasztó rúd választása a Walk-in zuhanyfalaknál.
Igen, a Modo New Walk-in zuhanyfalaknál 30 cm-es betételem derékszögben utólagosan is felpattintható az üvegfelületre, ezzel is védve a fürdőszobát a kicsapódó víz ellen.
Nem, minden egyes termékünk, gyárilag felár nélkül Easy Clean vízlepergető réteggel van ellátva. Ezt 3-5 havonta érdemes megújítani használattól függően a Radaway Easy Clean Glass Protector alkalmazásával.
Mindegyik nyíló ajtó zsanérja emelőmechanikával van ellátva. Minden nyitásnál az ajtó kiemelkedik, így óvja meg a vízvető felületét a kopástól, súrlódástól.
Nem, mert minden ilyen termékünknél a profil kiképzése olyan, hogy a víz visszafolyik a tálcába. Így nem marad pangó víz a tolóajtós profiloknál.
Egyáltalán nem igényel, mert minden tolóajtós zuhanykabin alsó görgője könnyen kibillenthető, az ajtó kiakasztható a helyéről. Ezáltal a tisztítás gyors és egyszerű. A görgős zuhanykabinokról ITT olvashat bővebben.
Csak síküveges zuhanykabinok, zuhanyajtók rendelhetők egyedi gyártásban, az íves kabinok nem. Egyedi zuhanykabinokról bővebb információ ITT.
Nem, szigorúan tilos, mert nálunk minden zuhanykabin 667 C⁰-on edzett, biztonsági üvegből készül. Az egyedi méretre vágás a hőkezelési és lehűtési fázis előtt történik a gyárban.
Csak a síküveges zuhanykabinokra történhet lézergravírozás. A Radaway által tervezett mintákon kívül legalább 1500 pixel felbontású fotó szükséges 1 méternyi lézergravírozáshoz. Jogvédett tartalmat sajnos nem áll módunkban a felületre lézergravírozni. Bővebben ITT olvashat a lézergravírozásról.
Nem kötelező, a kabin küszöb nélkül is beépíthető, csak a burkolat megfelelő lejtetésére kell figyelni az előkészületeknél, valamint megrendelésnél jelezni kell, hogy magasabb vízvetőt párosítsanak az ajtóhoz (a normál magasságú vízvető nem ilyenkor nem megfelelő). Így alkalmas mozgáskorlátozottak és idősek számára.
Igen, a katalógusban külön ikonnal jelöltük a mozgáskorlátozottak számára alkalmas zuhanykabinokat.
A nyílóajtós zuhanykabinok nem teljesen hermetikusan zárnak, szemben a tolóajtós zuhanykabinokkal, ezért néha zuhanyzásnál enyhe kifröccsenő víz tapasztalható a nyílóajtós zuhanykabin használatánál (ez bármilyen gyártó nyíló ajtós kabinjára igaz).
A Frame és Factory üvegeknél a fekete minta kerámia festék, amit magas hőfokon égetnek az üvegre, ezáltal egy nagyon tartós és könnyen tisztán tartható felületet eredményez. Ez a technológia rendkívül tartóssá, kopásállóvá teszi a fekete mintát, valamint az UV sugárzás sem károsítja. A fekete zuhanykabinokról ITT olvashat bővebben.
Igen. Ajánlatos egy kenhető vízszigetelő réteget alkalmazni a zuhany mögötti és a kád környéki burkolatok alá. Mivel a fugázó anyagok nem garantálnak teljes vízzárósságot, a szigetelés megakadályozhatja a nedvesség okozta foltok és átázások kialakulását. A megelőzési költségek meglehetősen alacsonyak, különösen, ha a potenciális károk magas költségét vesszük figyelembe.
A zuhanykabinok sarokba történő beépítése esetén kiemelten fontos, hogy az érintett sarkoknak alul és felül is derékszöget kell bezárniuk. Az állítási mozgástér a keretes és keret nélküli modelleknél eltér: előbbinél 1-2 cm, utóbbinál csak 1-2 mm áll rendelkezésre a beépítési egyenetlenségek kompenzálására. A zuhanytálca horizontális elhelyezése és a derékszögű falak nem csupán esztétikai szempontból lényegesek; ezek nélkül a kabin működése nem lenne sem tartós, sem megbízható, mivel a görgők és zsanérok nem működhetnek a függőlegestől és a vízszintestől eltérő "kényszerpályán". A szigetelés hatékonysága is nagymértékben függ a precíz beépítéstől.
A falfelületnek, amin a termék rögzítésre kerül, teherbírónak és stabilnak kell lennie. Figyelni kell a fúráskor a víz-, fűtés- és elektromos vezetékek helyzetére is.
Amennyiben könnyűszerkezetes házban vagy gipszkarton falra történik a beépítés, és ismert a kabin mérete, érdemes merevítő bordákat beszerelni a csavarok elhelyezéséhez.
A kabin beépítésekor a burkolat magasságát is figyelembe kell venni: ideális esetben magasabbnak, vagy legalábbis a kabin tetejével megegyező magasságúnak kell lennie.
A lefolyó tisztításához általában elég a felső fedél eltávolítása, majd a kosár kivétele és ürítése. A rácsozott típusoknál nincs szükség bontásra. Az üzletekben kapható folyékony tisztítószerek vagy tisztító granulátumok alkalmazása ajánlott. Kerülje a túl erős maró szereket, mivel ezek kárt tehetnek a műanyag vagy fa alkatrészekben. Mindig alaposan tanulmányozza a tisztító- és a duguláselhárító szerek használati útmutatóját.
Ha egy zuhanytálca szakszerűen van beépítve és jó minőségű anyagból készült, akkor képes lehet akár több száz kilogramm súlyt is viselni.
Amennyiben a tálca rendkívüli terhelésnek lesz kitéve, javasolt szakértői konzultációra időpontot egyeztetni.
Igen, az összes mozgó elem hosszútávú, megbízható működése érdekében fontos, hogy tisztán és kenőanyaggal ellátva mozogjanak. A görgők és csúszkák számára vízálló szilikonzsír, (vagy WD40, esetleg szilikon spray) használata ajánlott.